אזכרה – 7 שנים לזכרו

//אזכרה – 7 שנים לזכרו
אזכרה – 7 שנים לזכרו 2018-04-17T22:50:14+00:00

אזכרה – 7 שנים לזכרו של אוריאל ליברנט ז"ל

עליה לקבר בהר הרצל. דברים מפי:

  • הרב אביחי רונצקי – הרב הראשי לשעבר בצה"ל
  • אריה פרידמן – חבר של אוריאל מהישיבה התיכונית נווה שמואל ומישיבת ההסדר הר עציון
  • מיכאל לולקו – חבר של אוריאל מהצבא
  • יוסי רטיג – חבר של אוריאל מהצבא

מוזאיון גוש עציון – הקדשת אולם הכניסה לזכרו של אוריאל.
אוריאל, כחילים רבים, ממשיכים בדרך הגבורה של לוחמי גוש עציון ומקריבים את חייהם למען ישובנו באדמות ארץ ישראל.
יהיה זכרם ברוך.

מיכאל לולקו – חבר של אוריאל מהצבא

תקופת ההיכרות שלי עם אוריאל הייתה קצרה אבל מאוד משמעותית. הכרנו לראשונה בחלוקה לצוותים בקורס המפקדים. הצוות אליו שובצנו היה מורכב משלושה ביינישים, קראי אחד וממני – חילוני לחלוטין. אני זוכר שחשבתי לעצמי באותו רגע "וואו…מה זה הצוות המוזר הזה, לאן נפלתי", אבל כבר אחרי כמה ימים בודדים התוודעתי לאישיות המדהימה של כל אחד מחברי הצוות וכמובן של אוריאל. החיוך שתמיד היה מרוח לו על הפנים כאילו כברירת מחדל והרצון המתמיד לעזור למי שמתקשה אפיינו את כל תקופת ההיכרות בינינו.
לא הייתה שעת ט"ש בה לא ראיתי את אוריאל מחזיק ספר שקשור לדת ולומד, בין אם זה היה בשטח (והיה הרבה שטח) או בבסיס. אני זוכר שחשבתי לעצמי עד כמה הוא מסור למה שהוא מאמין בו.

בשבתות אוריאל היה קם מוקדם ומתחיל בסיבוב להעיר את כל מי שרצה ללכת לבית הכנסת. בשקט בשקט ובלי לכפות את עצמו על אף אחד, אבל בנחישות שכזאת שאפיינה אותו תמיד.
גם כאיש צוות וכמפקד בטנק אוריאל הצטיין. כאיש צוות אוריאל היה מגדיל ראש ועושה את כל הפעולות שצריך גם בלי הצורך בפקודה מהמפקד באותו רגע. הוא היה טען מצוין אך גם ניסה להתרחק ממקצוע המקור שלו בקורס המפקדים על מנת להכיר לעומק את התאים האחרים. מכיוון שהיינו צוות של שלושה טענים, הייתה זו משימה די קשה. כאשר אוריאל היה מתרגל כמפקד בקורס, לא היה ניכר כי מדובר בחניך. הוא היה נותן את הפקודות בביטחון מלא והורגש היטב שהוא שולט בטנק ובצוות ויש על מי לסמוך.

גם כאשר היינו בשטח בחום של שיזפון במשך ימים שלמים בטנקים, החיוך שכה אפיין את אוריאל היה מגיח אליי בכל פעם שהסתכלתי לכיוונו. אוריאל היה יוזם ארוחות בשטח, היינו מביאים מחבתות, גזיות, תבלינים למיניהם ודואגים שלצוות שמתרגל באותו רגע תחכה ארוחה חמה בסוף התרגול יחד עם מילה מעודדת.
אוריאל היה התגלמות האדם הדתי האידאלי מבחינתי. כזה שמצד אחד משקיע כל רגע פנוי בלמידה, אך מצד שני תורם למדינה ולצבא אפילו יותר ממה שנדרש ממנו. אוריאל היווה דוגמה לכל אחד בהתנהגותו, בשמחת החיים שלו, במקצועיות שלו וביחס וההתחשבות כלפי אחרים, אפילו כאלה שדעותיהם שונות משלו.

הרב אביחי רונצקי – הרב הראשי לשעבר בצה"ל