יגאל גולדברג – חבר

//יגאל גולדברג – חבר
יגאל גולדברג – חבר 2018-01-16T17:58:02+00:00

יגאל גולדברג – חבר

אוריאל, אתמול קיבלנו את הבשורה: "הייתה תאונה בשריון ואוריאל נהרג! "שוק", הלם, לא הגיוני, אלו תחושות המלוות אותנו גם ברגע זה ממש כשציבור האדיר שנמצא פה מלווה אותך בדרכך האחרונה.

אתה יודע, אומרים שכשאדם נפטר מן העולם, פתאום צצות כל מיני תכונות ודברים טובים עליו כיוון שרק עכשיו מרגישים בחסרונו. אוריאל, אצלך אני מרגיש שזה לא ככה. לא עולים לי דברים חדשים עכשיו שאתה לא כאן. אתה כל כך מיוחד ואדם אדיר שאת זה כולם ראו גם כשהיית בחיים.

לפני השבת מחזור האחרונה, שאלתי אותך אם אתה יוצא. ענית לי שבעקרון כן אלא אם תחטוף שבת. איך שאתה אומר את זה אני חושב לעצמי, אוריאל יחטוף?? מה כבר אתה יכול לעשות לא בסדר?? אוריאל, לא היית מסוגל לפגוע באיש! לא היית מסוגל לעשות שום דבר רע!

אתה יודע, החדר שלנו בנווה שמואל, לכל אחד מאיתנו הייתה סריטה מסויימת. הסריטה שלך הייתה שהיית פשוט נורמלי. הגעת לכל השיעורים, עשית תמיד מה שהיה צריך לעשות, פשוט היית תלמיד שכל מורה רק חולם עליו.

אוריאל, איך יכול להיות כל כך הרבה אנשים כל כך שונים זה מזה, מחשיבים את עצמם חברים כל כך טובים שלך? הייתה בכך את התכונה המיוחדת הזו, האהבה האדירה שלך כלפי הבריות שפשוט הצליחה לחבר את כולם אליך. מסתכלים מסביב ופשוט מדהים לראות את כל גווני החברה פה. הצלחת להשפיע על כולם, פשוט היית חבר של כולם.

כשניסיתי לחשוב איך ומתי פגעתי בך, כדי לבקש סליחה בפעם האחרונה, נזכרתי שהדבר שהייתי עושה לא מעט, בעצם כולנו אשמים בכך, זה שהייתי אומר "שבחך בפניך". כל כך קשה להיות במחציתך ולא לומר: "איזה צדיק" או "איזה גאון" או כל דבר אחר עליך, כי פשוט היית כזה, אבל אני יודע כמה לא אהבת את זה וכמה לא רצית לשמוע את זה ולכן אני מבקש סליחה על כל אותן הפעמים.

אוריאל, ההפסד שנגרם לעם ישראל היום הוא פשוט הפסד אדיר. כל כך הרבה טוב בבת אחת. כל כך הרבה צדק, יושר, אהבה, ענווה שמחת חיים אמיתית – כל אלה ברגע קשה אחד. לזכור אותך לא תהיה בעיה כלל. האתגר הגדול יהיה, ללמוד ממך איך עושים את הדברים בצורה נכונה, איך לעמוד ברף שהצבת לנו. ממך לומדים מהי אמונה אמיתית, מהי יראת שמים. זהו לדעתי תפקידינו עכשיו, ללמוד מהטובים ביותר, ללמוד ממך. אני מאמין שתפקידך הוא להמשיך להגן על עם ישראל, רק שעכשיו אתה עושה זאת שם למעלה עם שאר צדיקי עולם. אין לי ספק שתעשה את תפקידך בצורה הטובה ביותר, כמו תמיד.

אוהב אותך חבר יקר!